Bërnabiq: Prishtina po do t`i fus “serbët e saj” në qeveri

Prishtinë | 14 Tet 2019 | 09:27 | Nga Ekonomia Online

Kryeministrja serbe, Ana Bërnabiq duke komentuar rastin e ndërprerjes së numërimit të votave nga Serbia pas rastit me zarfet që shkaktuan alergji ka thënë se kjo është “përpjekje që serbët e tyre t`i fusin në qeverinë e re të Prishtinës”.

“Kam frikë se nuk i intereson sesi votuan serbët, dhe serbët që do të hynin në atë qeveri nuk u interesojnë. Bëhet fjalë për njerëzit të cilët kur deshën ta bënin Ushtrinë e Kosovës direkt e shkelën kushtetutën e tyre,” tha ajo për Tv Pink.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme