Bushati demanton raportimet se i bashkohet VV-së, “është mashtrim i radhës”

Prishtinë | 13 Jan 2021 | 16:27 | Nga Ekonomia Online

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati, ka mohuar raportet se po kërkon shtetësi të Kosovës dhe se do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje.

“Lajmi i botuar në një portal në Kosovë është thjesht mashtrimi i radhës. Kushdo që qëndron pas këtij mashtrimi, i uroj suksese në jetë!”, ka thënë Bushati për Kohën.

Reagimi i tij vjen pas raportimit të disa mediave se Bushati do t’i bashkohet Lëvizjes Vetëvendosje.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme