Bytyqi takon ambasadorin e ri të Turqisë

Prishtinë | 05 Mar 2019 | 13:41 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, ka pritur në takim ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, Çagri Sakar.

Sipas njoftimit, me të cilin bisedova për vazhdimin e bashkëpunimit në arsim mes dy vendeve.

“Ambasadorin Sakar e urova për detyrën e re dhe e falënderova për përkrahjen e vazhdueshme që shteti turk i ka dhënë Kosovës në të gjitha fushat e jetës, e veçanërisht në arsim. Theksova bashkëpunimin e mirë që kemi pasur edhe me ish ambasadoren Kilic dhe theksova gatishmërinë që ky bashkëpunim të thellohet edhe më tutje në të mirë të ofrimit të arsimit cilësorë për nxënësit dhe studentët”, ka shkruar Bytyqi.

Prita sot në takim ambasadorin e ri të Turqisë në Kosovë, z. Çagri Sakar, me të cilin bisedova për vazhdimin e…

Posted by Shyqiri Bytyqi on Tuesday, March 5, 2019
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme