Deputeti i VV-së i kërkon sqarim Abazit: Para se të bëhen ftesa për raportim na konsultoni

Prishtinë | 05 Maj 2021 | 12:18 | Nga Erdonit Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Raportimi në Komisionin për Punë të Jashtme i zv.kryeministrit Besnik Bislimi ka ngjallur debat edhe ndërmjet bashkëpartiakëve të tij, raporton Ekonomia Online.

Deputeti i VV-së, Dimal Basha ka kërkuar nga kryesuesi i Komisionit, Haki Abazi që para se të ftojë për raportim drejtues të institucioneve të konsultohet me deputetët.

Debati ka vazhduar për këtë çështje edhe ndërmjet deputetit të PDK-së, Xhavit Halitit dhe kryesuesit Abazi.

“Kur thirret zëvendësministri në debat thirret me miratim të komisionit, dhe jo mi bë rregullat vet. Unë nuk vijë ti bë çka të duash”, tha Haliti kundrejt kryesuesit Abazi.

Në mbledhje u vendos që javën tjetër për raportim të ftohet ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla.

Lexo më shumë:

Të ngjashme