Dushi: Kurti improvizon përplasje me Bërnabiq, qytetarët e shtetit të tij provokohen nga mesha në Kishën e Millosheviqit

Prishtinë | 10 Qer 2021 | 19:52 | Nga Ekonomia Online

Zyrtari i LDK-së, Florian Dushi, ka reaguar përmes një shkrimi në Facebook në lidhje me përplasjen Kurti-Bërnabiq në Tiranë dhe liturgjinë fetare të mabjtur në Kishën Ortodokse që ndodhet në oborrin e UP-së.

“Patrioti i transformuar improvizon një përplasje me Bërnabiqin, derisa qytetarët e shtetit të tij provokohen rëndë nga tendenca për funksionalizimin e Kishës së Millosheviçit e Arkanit në Prishtinë!” shkruan Dushi në Facebook.

Të ngjashme