Dy ministrat e Italisë mbërrijnë në Kosovë, kërkojnë shmangie të tensioneve në Ballkan

Prishtinë | 22 Nën 2022 | 16:24 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Punëve të Jashtme i Italisë, Antonio Tajani dhe ministri i Mbrojtjes, Guido Crosetto, kanë zbarkuar në Prishtinë.

Kështu kanë bërë të ditur nga ambasada italiane në Kosovë.

Gjatë vizitës së tyre, Tajani dhe Crosetto do të takohen me kryeministrin Albin Kurti, Presidenten Vjosa Osmani, Ministren e Jashtme Donika Gërvalla si dhe Ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Qëllimi kryesor i këtij takimi është të kërkohet një marrëveshje se si të parandalohen tensionet në rajon.

Të ngjashme