Erdogani e thërret Thaçin në telefon, Presidenca e Turqisë tregon se çfarë biseduan

Prishtinë | 03 Gus 2020 | 10:42 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, duke ia uruar atij festën e Kurban Bajramit, transmeton Gazeta Sinjali.

Sipas njoftimit të Drejtorisë së Komunikimeve pranë Presidencës së Turqisë, përpos bisedës së zhvilluar me Thaçin, Erdogan ka zhvilluar bisedë telefonike edhe me kryetarin e Presidencës së Bosnjës, Shefik Xhaferoviç, presidentin e Afghanistanit, Ashraf Ghani dhe presidentin e Indonesisë, Joko Widodo.

Liderët kanë theksuar angazhimin e tyre për të përmirësuar marrëdhëniet dypalëshe dhe forcimin e bashkëpunimit për çështjet rajonale, thotë njoftimi.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme