Gashi: Ligji për Rimëkëmbje Ekonomike nuk është i LDK-së, por i qytetarëve të Kosovës

Prishtinë | 04 Dhj 2020 | 14:40 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Pas miratimit të Ligjit për Rimëkëmbje Ekonomike, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi tha se ky ligj u takon qytetarëve dhe jo partisë së tij, raporton Ekonomia Online.

“Ky ligj nuk është i LDK-së por i qytetarëve të Kosovës. Ne kemi kaluar një ligj që ka për qëllim lehtësimin e kushteve jetësore dhe është një arritje për Kuvendin dhe nuk arriti të shantazhohet nga lista serbe”, tha Gashi.

Lexo më shumë:

Të ngjashme