Grenell: Zbatimi i marrëveshjes është ai për çfarë kemi ardhur

Prishtinë | 21 Sht 2020 | 20:06 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Richard Grenell  në konferencën për media pas takimit me kryeministrin, Hoti theksoi se janë këtu për të treguar zotimin e tyre për marrëveshjen, raporton Ekonomia Online.

“Ne jemi për të treguar zotimin tonë për  marrëveshjen për ekonominë, atë çfarë po përpiqemi  ta bëjmë zotim që zbatimi i marrëveshje  është ai për çfarë kemi ardhur”, tha Grenell.

Ai ka thënë se dëshirojnë tu tregojnë qytetarëve se me zhvillim ekonomik mund të ecët përpara.

Dëshirojmë t’ju tregojmë qytetarëve se mund të shkojmë përpara për zhvillim ekonomik. Tregoni një vullnet dhe secila ministri do të krijojë grupe të personave të punojë me amerikan. Vendet e punës me paga të larta dhe  shpresojmë se zhvillimi ekonomik do të ndryshojë pejsazhin politik të rajonit. Presidenti Trump ka thënë shkoni të vendoseni marrëveshjen  mes dy vendeve dhe krijimin e vendeve të punës. Ne çfarë mund të bëjmë është të iu krijojmë vend të punës ku të rinjtë mund të krijojnë familje. Sapo u nënshkrua zbatimi i deklaratave që i kemi bërë në Washington. Ne shpresojmë që do të na mbani llogaridhënës. Prandaj amerikanët kanë treguar forcë për të zbatuar fjalët”, tha Grenell.

Lexo më shumë:

Të ngjashme