Haradinaj: Deklarata e Veselit në Uashington, servilizëm i tepruar

Prishtinë | 18 Kor 2019 | 19:27 | Nga Ekonomia Online

Servilizëm i tepruar, sipas kryeministrit Ramush Haradinajt, është ajo që deklaroi nga Uashingtoni kolegu i tij i koalicionit, kryeparlamentari Kadri Veseli.

Në një intervistë për Rubikon, Haradinaj tha se është e turpshme të vendosen në një nivel qasja e tij ndaj Serbisë dhe Amerikës.

Sipas Haradinajt, taksa është arma e vetme e cila mund t’i sjell njohjen Kopsovës.

Madje, ai ironizoi duke thënë se Serbia nuk e njeh Kosovës sepse “jemi nice guys”.

Të ngjashme