Haxhiu pas mbledhjes së VV-së: Është diskutuar për mbajtjen e protestave

Prishtinë | 02 Qer 2020 | 19:36 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministrja në detyrë e Drejtësisë, Albulena Haxhiu pas përfundimit të mbledhjes së kryesisë ka folur para medieve, raporton EO.

Ajo ka thënë se gjatë mbledhjes së kryesisë është diksutuar edhe për mbajtjen e protestave.

Mes tjerash ajo ka thënë se Grupi Parlamentar është duke vazhduar takimin, ku ata do të vendosin për veprimet e ditës së nesërme në seancën për votimin e qeverisë.

“Albulena Haxhiu foli për mbledhjen e kryesisë e cila tha se ka përfunduar.

Tashmë po vazhdon mbledhja e grupit palramentar e kësaj partie dhe të cilët do të vendosin se si do të veprojnë neser në seancën e mbajtur për formimin e qeverisë së re.

“Kemi diskutuar për qëndrimet e VV-së, ka pasur disa ide sa i përket mbajtjes së protestave, grupi parlamentar është duke e mbajtur takimin dhe do të vendosin se cili do të jetë qëndrimi i tyre, tha Haxhiu.

Lexo më shumë:

Të ngjashme