Konjufca bën thirrje për vaksinim

Prishtinë | 06 Gus 2021 | 11:48 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka kërkuar që të respektohen masat kundër Covid-19 dhe që qytetarët të vaksionohen, raporton Ekonomia Online.

Këtë e tha vazhdim i seancave të kaluar dhe ku në rend të ditës pikat e papërfunduara në mesin e të cilave edhe katër marrëveshjet ndërkombëtare.

Ai e ka përmendur vendosjen e banerëve në Kuvend për të përçuar mesazh për vaksinim të qytetarëve.

Konjufca thënë se rritja e numrit të të infektuarve në 72 orët e fundit është shqetësuese dhe se është mirë që qytetarët të vaksinohen që të mos ketë mbyllje të sërishme.

Edhe shefja e Grupit Parlamentar të Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila ka bërë thirrje për vaksinim masiv.

Lexo më shumë:

Të ngjashme