Kryediplomati austriak arrin në Kosovë, takohet me presidenten Osmani

Prishtinë | 14 Qer 2022 | 10:57 | Nga Leonora Kolukaj Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ministri i Jashtëm austriak, Alexander Schallnberg ka arritur në Kosovë, me ç’rast ka zhvilluar takim me presidenten e vendit, Vjosa Osmani.

Pas këtij takimi, pritet që me fillim nga ora 12:00, kryediplomati austriak do të mbajë konferencë për media bashkë me ministren e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gërvalla.

Përpos kësaj, ministri Schallnberg do të takojë edhe kryeministrin Albin Kurti dhe kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufcën.

Lexo më shumë:

Të ngjashme