Kurteshi kërkon që qytetarët të lejohen të votojnë me letërnjoftime të skaduar

Prishtinë | 29 Nën 2020 | 16:00 | Nga Kastriot Kokollari Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ka pasur një përplasje verbale ndërmjet anëtarit të KQZ-së, Sami Kurteshi dhe kryetarës, Valdete Daka, raporton Ekonomia Online.

Kurteshi ka kërkuar që të merr fjalën dhe ka kërkuar që të lejohen të votojnë të gjithë ata që ju ka skaduar afati i letërnjoftimit me 1 janar të vitit 2020.

“Ka ankesa ka qytetarë që s’mujnë të votojnë për shkak se nuk kanë letërnjoftime të vlefshme. Ne si KQZ duhet m’i njoftu mediet që të gjithë njerëzit me i lanë me votu që i ka skaduar afati në janar të vitit 2020”

Ndërsa Valdete Daka ka thënë se KQZ-ja nuk e ka marr vendimin. Mirëpo, Daka ka thënë se sot nuk është momenti për të diskutuar sepse nuk është mbledhje por konferencë për procesin zgjedhor.

“Vendimet e KQZ nuk merren në zgjedhjet me dokumentet dhe ato merren para ditës së zgjedhjeve dhe ne nuk jemi në mbledhje por jemi në konferencë dhe të gjitha vendimet merren në mbledhjen e KQZ-së”, tha Daka.

Lexo më shumë:

Të ngjashme