Kuvendi miraton Projektligjin për zyrtarët publikë

Prishtinë | 07 Pri 2022 | 16:20 | Nga Ekonomia Online

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë miratuar sot në lexim të parë Projektligjin për plotësim-ndryshimin e Ligjit për zyrtarët publikë.

Në votim morën pjesë 78 deputetë, ku 68 ishin për, një kundër dhe një abestenim.

“Konstatoj që Kuvendi e miratoi në parim projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit për zyrtarët publik. I ngarkojmë komisionin funksional dhe komisionet e përhershme që ta shqyrtojnë projektligjin e Vetëvendosjes e cila ishte faktikisht propozuese e këtij ligji”, tha Kryeparlamentari Glauk Konjufca.

Ky projektligj u propozua nga Grupja e Shefit Parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosjes, Mimoza Kusari-Lila.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme