Kuvendi sërish në pauzë, Konjufca bën thirrje për “kompromis”

Prishtinë | 16 Qer 2022 | 14:36 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka thënë se Kuvendi do të shkojë sërish në një pauzë njëorëshe. Ai ftoi shefat e grupeve parlamentare për një konsultim të radhës, me shpresë që do të gjejnë një kompromis, raporton Ekonomia Online.

Ai ftoi shefat e grupeve parlamentare për një konsultim të radhës, me shpresë që do të gjejnë një kompromis.

Opozita ka kërkuar ndërprerjen e seancës dhe vazhdimin e saj nesër.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nesër do të takojë krerët e organizatave të dala nga lufta.

Të njëjtit janë përgjigjur duke kërkuar takim për sot.

Të ngjashme