Kuvendi shkarkon anëtarët e KPMShCK-së

Prishtinë | 30 Qer 2021 | 10:33 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Gjatë të mërkurës ka vazhduar seanca e Kuvendit, ku si pikë e parë e rendit të ditës ishte votimi i Rekomandimit të Komisionit për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal për shkarkimin e pesë anëtarëve të Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës (KPMShCK).

Nga 89 deputet kanë qenë të pranishëm në seancë, 62 kanë qenë për, 3 kanë qenë kundër ndërsa 11 kanë abstenuar, duke shkarkuar kështu anëtarët e Këshillit të Pavarur Mbikëqyrës për Shërbimin Civil të Kosovës.

Lexo më shumë:

Të ngjashme