Lajçaku takon edhe Hoxhajn në përfundim te vizitës së tij në Kosovë

Prishtinë | 14 Tet 2020 | 20:27 | Nga Ekonomia Online

Ish-ministri i Punëve të Jashtme dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Enver Hoxhaj, ka zhvilluar një takim me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi dhe Çështje të tjera Rajonale të Ballkanit Perëndimor, Miroslav Lajçak, raporton Ekonomia Online.

Në këtë takim është diskutuar për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Lajçak gjatë vizitës dy ditore në Kosovë ka takuar krerët e institucioneve dhe atyre politike. Ai pas Kosovës do të vizitojë edhe Serbinë

Të ngjashme