Mehmeti thotë se prioritet do ta ketë investimin në sektorin privat e punësimin e të rinjve

Prishtinë | 28 Sht 2021 | 12:02 | Nga Erdonita Hebibi Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Kandidati për kryetar të Komunës së Prishtinës nga Aleanca Kosova e Re (AKR), Gëzim Mehmeti në vazhdën e vizitave të shumta këtë të marte ka vizituar kompaninë “Eko-Invest” në Prishtinë, kompani kjo e cila merret me energji, raporton Ekonomia Online.

Mehmeti gjatë takimit me drejtorin e kësaj kompanie, tha se fokus kryesor i plan-programit të tij është sektori privat dhe punësimi i të rinjve.

“Ne në programin tonë që kemi fokus e kemi sektorin privat, dhe punësimi në këtë mes. Vizioni jonë ka të bëjë edhe me përdorimin e teknologjisë informative”.

“Ne kemi paraparë që përmes dronëve të monitorojmë shumë punë dhe përmes tyre të kryejmë inspektimet dhe shumë mbikëqyrje të tjera”.

Mehmeti përgëzoi drejtorin e kësaj kompanie, Bari Asllani, i cili ka punësuar një numër të madh të qytetarëve, raporton EO.

Kurse Asllani tha se puna e ndriçimit në Prishtinë është një ndër punët e cila kushton shumë. Ai poashtu theksoi edhe shumë probleme të tjera që e preokupojnë kryeqytetasit.

Lexo më shumë:

Të ngjashme