Merkel i shkruan Haradinajt, ia uron festat e fundvitit

Prishtinë | 20 Dhj 2019 | 11:41 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj ka njoftuar se ka pranuar një letër urim për festat e fundvitit nga kancelarja gjermane Angela Merkel.

Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Haradinaj ka thënë se ndihet i nderuar që ka pranuar këtë letër urim nga Merkel.

Merkel ka uruar që viti 2020, të jetë një vit i paqes dhe përmbushjes për të gjithë.

“Me rastin e ndërrimit të motmoteve ju dërgoj Juve dhe Familjes tuaj Urimet e mia më të përzermërta dhe dëshirat për një Vit të ri me shëndet dhe gëzim. Le të jetë viti 2020 për të gjithë, një vit i paqes dhe përmbushjes”, thuhet në letër urimin e Merkel drejtuar Haradinajt. 

I nderuar të pranoj letër urim për festat e fundvitit nga Kancelarja Angela Merkel.

“Me rastin e ndërrimit të motmoteve ju dërgoj Juve dhe Familjes tuaj Urimet e mia më të përzermërta dhe dëshirat për një Vit të ri me shëndet dhe gëzim. Le të jetë viti 2020 për të gjithë, një vit i paqes dhe përmbushjes”

RH

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme