“Mirëbesimin vetëm në ShBA”, Haradinaj – Stublla reagon pas dështimit të marrëveshjes

Prishtinë | 21 Nën 2022 | 18:10 | Nga Ekonomia Online

Ish-ministrja e Punëve të Jashtme, Meliza Haradinaj-Stublla, ka kërkuar që kryeministri Albin Kurti mos të ‘dorëzohet’ te shefi i diplomacisë së BE-së, Josep Borrell, pasi të hënën nuk pati asnjë marrëveshje mes Kosovës dhe Serbisë.

Sipas saj, shefi i qeverisë nuk duhet të dorëzohet deri sa të marrë ndonjë ftesë për takim nga Departamenti i Shtetit dhe Shtëpia e Bardhë.

“Albin Kurti bën mirë të mos ‘dorëzohet’ tek Borell në Bruksel, deri në një takim të ftuar nga DASH dhe Shtepia e Bardhë. Mirëbesimin vetëm në ShBA’, shkroi ajo në Twitter.

Të ngjashme