Muja: Nisma për 50-70 vota (nuk) e kalon pragun, shpresë votat me kusht

Prishtinë | 16 Tet 2019 | 21:38 | Nga Ekonomia Online

Armend Muja, analist politik dhe njohës i mirë i procesit zgjedhor, thotë se me shumë gjasë, pas perfundimit të numërimit te votave te diaspores, Nisma ende nuk do të arrijë ta kalojë pragun (4.98%).

“Nje shprese e vogel mbetet ne ditet ne vijim kur te numerohen votat me kusht (circa 25,000). Nisma/AKR ka nevoje per minimalisht 1450 voa shtese per te kaluar pragun (mbi 6%) e votave me kusht”, ka shkruar Muja në fawen e rij në Facebook.

“Pra, mund te perfundojme ne nje situate qe NISMA per 50-70 vota (nuk) kalon pragun. Perndryshe, votat me kusht pritet ti fitoj VV (29%).LDK kryesisht performon me keq ne vota me kusht (21%)”.

Pa asnje dileme, LVV ka fituar zgjedhjet, ka shkrua Muja

Të ngjashme