Osmani shkon në Turqi, Behramaj: “Aman, veç kremin mos ta harron se soset”

Prishtinë | 05 Gus 2021 | 19:44 | Nga Ekonomia Online

Ish-këshilltari i Thaçit, Adil Behramaj, i ka reaguar presidentes Osmani e cila sipas të gjitha gjasave ka shkuar për pushime në Turqi, teksa këtë fakt nuk po e konfirmon presidenca e Kosovës.


Ai ka thënë se presidenca po mundohet që ta fsheh këtë fakt me dekretime të mëhershme të ligjeve, para se ajo t’ia mësynte Turqisë.

“Presidenca po mundohet ta fsheh shkuarjen në pushime të Vjosa Osmanit, me dekretime të mëhershme të ligjeve, para se t’ia mësynte Turqisë. Po ani çka more që ka shkuar të pushojë? Merr ngjyrë. Hanë bisha deti. E turbullon pak detin dhe e ngre ujin përpjetë. Veç kremin, aman mos ta harron, kujtojeni, se soset krejt”, ka shkruar ai.

Madje në formë ironike, Behramaj ka thënë se Osmani do të kthehej veç sa për t’i demantuar raportimet.

Presidentja Osmani i nis pushimet në Turqi? Presidenca e mbyllur, ia ruan ‘sekretin’

Postimi i plotë i Behramajt:

Presidenca po mundohet ta fsheh shkuarjen në pushime të Vjosa Osmanit, me dekretime të mëhershme të ligjeve, para se t’ia mësynte Turqisë. Po ani çka more që ka shkuar të pushojë? Merr ngjyrë. Hanë bisha deti. E turbullon pak detin dhe e ngre ujin përpjetë. Veç kremin, aman mos ta harron, kujtojeni, se soset krejt.

Edhe sa ligje iu kanë mbetur t’i dekretoni deri më 15 gusht?

Çfare është ajo, veç kur të çohet e të kthehet, sa për t’i demantuar raportimet që po theket në diell!


Të ngjashme