Penalistët gati sa nuk rrihen mes vete live në studio

Prishtinë | 27 Dhj 2017 | 16:26 | Nga

Analisti Imer Mushkolaj dhe sekretari i OVL-së së UCK-së, janë përplasur fort mes vete në një studio televizive, ku po diskutohej zhbërja e Gjykatës Speciale.

Përderisa analisti Mushkolaj po fliste rreth pasojave që mund të vijnë nga shfuqizimi i Gjykatës Speciale, Klinaku kishte mbrojtur qëndrimin e organizatës së tij dhe krerëve të lartë shtetërorë se Specialja duhet të rrëzohet.

Sipas Klinakut, mospërkrahja e Speciales të bën proserb dhe të tillë e ka quajtur ai Mushkolajn, duke i thënë se ‘ti ke dëshirë me u kthy Serbia”.

Kjo e ka nervozuar analistin duke eskaluar biseda mes tyre.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme