Provokohet protesta nga punonjësit e Kuvendit, Klinaku: Kërkojmë nga pushteti që t’i ndalojë provokimet

Prishtinë | 16 Qer 2022 | 10:01 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Ud i kryetarit të Organizatës së Veteranëve të UÇK-së, Faton Klinaku, ka kërkuar nga Lëvizja Vetëvendosje që mos ta provokojë situatën, raporton Ekonomia Online.

Në dritaret e Kuvendit të Kosovës janë parë punëtorë duke vëzhguar situatën, për të cilën veteranët e konsiderojnë si provokim.

“Ne policinë i kemi tanët, kërkojmë nga pushteti që t’i ndalojë provokimet dhe ta tërheq Ligjin që është anti-kushtetuese, dhe ata deputetë që e shkelin ligjin dhe Kushtetutën nuk e kanë vendin këtu”, tha ai.

Lexo më shumë:

Të ngjashme