Qeveria ndan pesë milionë euro shtesë për fëmijët nën moshën 6 vjeçare

Prishtinë | 04 Kor 2022 | 14:28 | Nga Ekonomia Online Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, është votuar projejtligji për edukimin në fëmijërinë e hershme, raporton Ekonomia Online.

Kryeministri Kurti e cilësoi këtë projektligj të rëndësishëm, teksa theksoi se janë ndarë pesë milionë euro për fëmijët e moshës 0-6 vjet.

“Në planin tonë kemi kushtuar rëndësi dhe për fëmijët 0 deri në 6 vjeç. Që t’u ofrojmë shërbime cilësore këtë vit kemi ndarë 5 milion euro shtesë”, u shpreh Kurti, raporton EO.

Lexo më shumë:

Të ngjashme