Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s në Presidencë, pritet nga Osmani

Prishtinë | 01 Kor 2021 | 14:40 | Nga Fitore Berisha Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur në takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Ekonomia Online.

Më pas ai do t’i shkojë në takim kreut të Qeverisë, Albin Kurti.

Stoltenberg është takuar me komandantin e KFOR-it, Franco Federicin dhe drejtorin e Ekipit Këshillues dhe Ndërlidhës të NATO-s, Frank Best.

Sekretari i aleancës veri-atlantike ka takuar edhe trupat e KFOR-it që janë Kosovë

Lexo më shumë:

Të ngjashme