Shtyhet seanca gjyqësore për rastin e vrasjes së politikanit Oliver Ivanoviq

Prishtinë | 10 Dhj 2020 | 18:17 | Nga Ekonomia Online

Është shtyrë seanca e planifikuar të mbahet këtë të premte pranë departamentit special të gjykatës Themelore në Prishtine në rastin e vrasjes së politikanit serb Oliver Ivanoviq.

Këtë e ka konfirmuar për Ekonomia Online avokati Musa Damati.

“Konsiderojmë se saga e shtyerjes së seancave të tilla të cilat përbëjnë një niveli të lartë politik duhet të trajtohen me prioritet dhe nuk është në interesin dhe imazhin e mirë të Republikës së Kosovës shtyerja e pafundme e këtij procesi penal”, tha Damati.

No description available.
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme