Uran Ismaili sonte publikon videon e radhës ku ka bujtë në Prishtinë

Prishtinë | 14 Kor 2021 | 14:07 | Nga Ekonomia Online

Uran Ismaili, kandidat për kryetar të Prishtinës ka filluar një seri të bujtjeve nëpër lagje të Prishtinës. Ai madje e e ka publikuar një nga bujtjet që e ka bërë në një familje në Ulpianë.

Publikimin e videos nga bujtja në Ulpianë, Ismaili e ka bërë në kanalet e ndryshme të rrjeteve sociale.

Mirëpo me sa duket ai nuk do të ndalet me kaq, sepse sot me një postim në profilin e tij në Facebook, Ismaili poashtu ka paralajmëruar bujtjen e radhës në një lagje të Prishtinës të cilën nuk e ka bërë publike ende, mirëpo ka thënë që të njëjtën do ta publikojë në ora 20:00 të ditës së sotme.

Në postimin e tij Uran Ismaili ka pyetur “A e dini në cilën lagje kom bujtë kësaj here?

E kuptoni sonte në ora 20:00 (në Facebook, Instagram dhe Youtube)”.

Postimi i plotë këtu:

Në videon e parë të publikuar shihet se Ismaili përveç kalimit të natës në një familje që i ka bërë mikpritje, ai bashkë me anëtarët e asaj familje dhe aktivistë të ndryshëm e ka bërë edhe një rregullim të një hapësirë publike në lagjen e Ulpianës.

Mbetet të shihet se ku do të bujë sonte Uran Ismaili dhe cili do të jetë rregullimi i radhës që ai do ta bëjë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme