Veseli: Mund të nervozohen partitë tjera, por në sondazhe PDK është e para, LDK e dyta

Prishtinë | 11 Maj 2019 | 00:07 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i PDK-së dhe kryeparlamentari Kadri Veseli thotë se partia e tij është e para në sondazhe.

Ai thotë se LDK është e dyta.

“Me sondazhe po qëndrojmë shumë mirë. Jemi bindshëm të parët edhe nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Janë spekulime të gjitha të tjerat. Lidhja Demokratike e Kosovës, janë partia e dytë, munden me u nervozu partitë të tjera, por jemi bindshëm të parët. Me këtë proces, nuk do të lejoj të fyhen figura të PDK-së, që kanë probleme me ligjin, do të përballen me ligjin. Nuk kam me leju me bartë përgjegjësi njerëzit e korrptuar”, ka thënë Veseli.

Të ngjashme