Zyrtarizohet kandidatura e Ilir Feratit për kryetar të Istogut

Prishtinë | 21 Qer 2021 | 14:45 | Nga Ekonomia Online

Lidhja Demokratike e Kosovës në Istog tashmë ka marr edhe vendimin që kandidat për kryetar të Istogut nga kjo parti të jetë, Ilir Ferati.

Gazeta NewBorn mëson se zyrtarizimi i Feratit bëhet me 23 qershor.

Ferati ka qenë deputet i Kuvendit të Kosovës. Ai është i biri i Fadil Feratit, i cili ka qenë kryetar i Istogut për disa mandate dhe ka qenë figurë e afërt e ish-Presidentit Historik Dr.Ibrahim Rugovës.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme