Posterat me fotografinë e Albin Kurtit shfaqen në qendër të Beogradit

Prishtinë | 13 Mar 2023 | 13:32 | Nga Ekonomia Online

Deputetët e popullit Milica Gjurgjeviq Stamenkovski, Boshko Obradoviq dhe Millosh Jovanoviq ishin në disa postera së bashku me kryeministrin e Kosovës, Albin, emri i të cilit shoqërohet me mesazhin “Të lirë në 2001”.

Posterat u ngjitën në qendër të Beogradit dhe u sulmuan përfaqësuesit e organizatave të djathta, lideri i Dveri Boshko Obradoviq, kryetarja e partisë Zavenici, Milica Gjurgjeviq Stamenkovski dhe kryetari i Nova DSS, Millosh Jovanoviç.

Kujtojmë se deputetët e katër partive parlamentare të krahut të djathtë – Dveri, Zavetnici, Partia e Re Demokratike e Serbisë dhe Lëvizja për Rimëkëmbjen e Mbretërisë së Serbisë – së fundmi i kërkuan Presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, të japë dorëheqjen brenda një afati sepse, siç kanë thënë, ai ka pranuar planin franko-gjerman për çështjen e Kosovës.

Të ngjashme