Presidenti i Napolit u premton bonuse nëse e fitojnë titullin në Serie A

Prishtinë | 02 Shk 2023 | 19:05 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis thuhet se u premtoi lojtarëve të tij se do të merrnin bonuse për fitimin e Scudetto-s, por edhe nëse ata vazhdojnë udhëtimin e tyre në Champions League.

Partenopei janë aktualisht 13 pikë përpara në krye të tabelës së Serie A dhe me sa duket po shkojnë drejt titullit të tretë të historisë së tyre, të tjerët të arritur në epokën e Diego Armando Maradonës në 1986-87 dhe 1989-90.

De Laurentiis priti të gjithë skuadrën për një darkë speciale të martën në mbrëmje dhe La Gazzetta dello Sport raporton se ai u zotua t’i shpërblejë ata me një bonus shtesë nëse fitojnë Scudetton.

Nuk do të ishte një bonus i negociueshëm për të shtuar në kontratat e tyre, por një premtim personal që mbetet për t’u identifikuar.

Në mënyrë të ngjashme, Presidenti sugjeroi gjithashtu dhurata për të kaluar Eintracht Frankfurt në raundin e 1/8 së finales dhe madje diçka shtesë në rast se Napoli arrin të shkruajë histori duke fituar Ligën e Kampionëve.

Të ngjashme