Presidentja Osmani sot në mëngjes pret në takim Edi Ramën dhe Tony Blair

Prishtinë | 10 Qer 2024 | 07:50 | Nga Ekonomia Online

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, sot për nder të 25 vjetorit të çlirimit, që në mëngjes do të pres mysafirë të rëndësishëm.

Në njoftimin e Presidencës bëhet e ditur se në ora 08:00 të mëngjesit, Osmani do të pret në takimin kryeministrin shqiptar, Edi Rama, kurse nga ora 09:00 ish-kryeministrin e Britanisë, Tony Blair.

Pas përfundimit të takimit, Osmani dhe Blair do të deklarohen për media.

Njoftimi i plotë:

Agjenda e aktiviteteve të Presidentes Osmani në nder të 25 vjetorit të çlirimit, për nesër (10 qershor 2024)

Në orën 08:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama.

Në orën 09:00, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim z. Tony Blair, ish-Kryeministër i Mbretërisë së Bashkuar.

Pas përfundimit të takimit, Presidentja Osmani dhe z. Blair do të deklarohen për media.

Në orën 16:00, Presidentja merr pjesë në shënimin e 146 vjetorit të Lidhjes së Prizrenit në Kompleksin Monumental të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

Të ngjashme