Protestuesit hedhin valle në Leposaviq

Prishtinë | 29 Maj 2023 | 12:25 | Nga Ekonomia Online

Situata është e shtensionuar në Leposaviq, ndërsa banorët lokalë serbë që kanë dalë në protesta po vallëzojnë.

Dita e sotme në tri komunat veriore, Leposaviq, Zveçan dhe Zubin Potok u shënua me kordonë të policisë e të KFOR-it, thirrjeve nacionaliste dhe vizatimi i simboleve të luftës së Putinit. Së voni, protestuesit në Leposaviq kanë nisur të vallëzojnë.

Gazetari Xhemajl Rexha ka publikuar pamje nga ky qytet, teksa shihen disa qytetar duke hedhur vallen nën tingujt e muzikës serbe.

E gjithë kjo po ndodh para objektit të komunës, të cilën e kanë izoluar policët e Kosovës dhe trupa të shumtë të KFOR-it.

Të ngjashme