PSD-ja proteston kundër vizitës së Trendafilovës: Jeni non-grata, UÇK-ja është përpjekja për liri

Prishtinë | 29 Nën 2023 | 14:17 | Nga Hasan Hoti Shkarko Videon HD

Për ta shkarkuar videon ju lutem kyçuni ose regjistroni një llogari të re!

| Regjistrohu

Partisë Socialdemokrate ka protestuar kundër vizitës së kryetares së Dhomave të Specializuara të Kosovë në Hagë, Ekaterina Trendafilova, raporton Ekonomia Online.

Përpara objektit ku Trendafilova mbajti takimin protestuesit mbanin në duar pankarta si “jeni non-grata”, “UÇK-ja është përpjekja për liri” e “UÇK-ja nuk mund të gjykohet”.

Anëtari i kësaj partie, Nol Nushi, tha se brenda objektit ku Trendafilova po mban takim me shoqërinë civile “është një kryetare e një gjykate që pretendon se është e Kosovës”.

“Çfarë transparence ka kjo gjykatë që 75 të seancave i ka të mbyllura, nuk tregojnë se ku i marrin provat e çfarë prova kanë. Kjo gjykatë është etnike dhe e padrejtë, e për këtë ne sot protestojmë”.

LEXONI EDHE:

Të ngjashme