PSG-së i lëndohet edhe Mbappe

Prishtinë | 01 Mar 2018 | 09:21 | Nga

PSG ka marrë një tjetër lajm të keq, pasi është lënduar edhe sulmuesi francez, Kylian Mbappe.

Pas Neymar, Marquinhos dhe portierit Areola është lënduar edhe sulmuesi tjetër i PSG-së, Kylian Mbappe.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri Unai Emery, i cili shpreson se ky lëndim nuk do të jetë serioz.

Mbappe lëndoi nyjën e këmbës në pjesën e parë ndaj Marseille, në ndeshjen që u zhvillua mbrëmë në kuadër të Kupës, duke u zëvendësuar me Pastore në fillim të pjesës së dytë.

“Mbappe ka lënduar nyjën dhe kërkoi që të mos luante në pjesën e dytë. Shpresoj se nuk është diçka serioze”, tha pas ndeshjes Emery.

Ai po ashtu foli edhe për Neymar, për të cilin tha se do të mungojë rreth gjashtë javë.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme