Neymar: Messi është lojtari më i mirë ndonjëherë dhe miku im, por Copa American dua ta fitojë unë

Prishtinë | 09 Kor 2021 | 15:19 | Nga Ekonomia Online

Neymar ka bërë shaka se miqësia e tij me Lionel Messin është “në rregull” kur Brazili përballet me Argjentinën në finalen e Copa America të shtunën mbrëma.

Dy kombëtaret e mëdha latine janë gati për finalen e madhe të së shtunës mbrëma në Rio de Janeiro.

Takimi midis Neymar dhe Messi do të vjedhë titujt kryesorë në Amerikën e Jugut pasi dy superyje të futbollit botëror do ndeshen mes vete, dhe ylli i Brazilit pranon që lidhja e tij e ngushtë me ish-shokun e tij te Barcelona mund të prishet në Maracana.

“Messi është, siç e kam thënë gjithmonë, lojtari më i mirë që kam parë ndonjëherë të luajë dhe ai është një mik i shkëlqyeshëm, por tani jemi në një finale, ne jemi rivalë. Unë dua të fitoj dhe me të vërtetë dua ta fitoj këtë titull, i cili do të ishte Copa America e parë”, ka thënë fillimisht Neymar.

“Messi ka kërkuar titullin e tij të parë me ekipin kombëtar për shumë vite, dhe çdo herë që ne [Brazili] nuk jemi të pranishëm në turne, unë bëja tifo për të. Kjo është ajo për të cilën unë kam qenë duke bërë tifo në finalen e Kupës së Botës 2014, kur u përball me Gjermaninë”.

“Tani Brazili është në mosmarrëveshje, kështu që miqësia jonë është në vijë. Respekti midis nesh është ende i madh, por vetëm njëri mund të fitojë”.

“Kur jeni miq me dikë, është e vështirë të harrosh miqësinë që ke – por për shembull kur luan video lojëra me një mik, dëshiron ta mundësh atë gjithsesi. Do të jetë e njëjta gjë të shtunën”, përfundoi ylli brazilian.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme