Recetë natyrale që eliminon dhjamin e mëlçisë

Prishtinë | 23 Jan 2023 | 23:28 | Nga

Dieta dhe jeta jonë janë arsyet kryesore për çështje dhe kushte të ndryshme shëndetësore. Këto dy shkaqe ndikojnë në shëndetin tuaj të përgjithshëm sidomos në mëlçinë tuaj.

Mëlçia me dhjamë është një gjendje shumë e zakonshme këto ditë. Dhimbja në pjesën e sipërme në anën e djathtë të stomakut, është simptoma kryesore për këtë problem.

Beteja kundër kësaj çështjeje mund të jetë më e thjeshtë sesa e imagjinoni.

Ju prezantojmë një recetë të mahnitshme natyrore që do të rrisë shëndetin e mëlçisë tuaj dhe t’ju ndihmojë të keni një mëlçi të shëndetshme në një periudhë shumë të shkurtër kohore:
– 2 gota ujë mineral
– 2 limonë
– 2 panxhar mesatarë

Udhëzime
Lani, prisni dhe vendosni panxharin në një blender, shtoni dy gotat e ujit dhe i përzieni mirë.
Shtoni lëngun e limonit në përzierje dhe pastaj konsumojeni atë.
Pijeni 3 herë në baza ditore për një javë rresht.

Kjo do të pastrojë tërësisht trupin tuaj, do të pastrojë mëlçinë, do të largojë substancat toksike nga trupi dhe do të parandalojë akumulimin e yndyrës në mëlçi!

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme