Selmanaj: Si Gjingjiqi ashtu edhe Millosheviqi janë të njëjtë për Kosovën

Prishtinë | 13 Mar 2023 | 17:28 | Nga Ekonomia Online

Edhe deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka reaguar pas shkrimit të kryeministrit Kurti për ish-kryeministrin serb Zoran Gjingjiq, i cili e quajti atë lider që nuk bashkëpunoi me Millosheviqin dhe shtoi se në kohën e tij ishte periudha e vetme kur lulëzoi demokracia në Serbi.

Sipas Selmanajtm si Gjingjiqi ashtu edhe Millosheviqi janë të njëjtë në raport me Kosovën dhe shqiptarët.

“Lufta e tyre kundër qenies tonë si komb, është doktrina që i përbashkon të gjithë”, ka shkruar Selmanaj.

Të ngjashme