Shahini takohet me Urshka Klakoçar Zupançiç: Ekonomia dhe bizneset e Kosovës e kanë model biznesin e Sllovenisë

Prishtinë | 02 Kor 2024 | 16:36 | Nga Ekonomia Online

Kryetari i Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini, është takuar me me Kryetaren e Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, Urshka Klakoçar Zupançiç, raporton Ekonomia Online.

Shahini, ka thënë se ekonomia dhe bizneset e Kosovës e kanë model biznesin e Sllovenisë.

“Kemi bashkëpunimi të hapur dhe korrekt në të gjitha fushat jetësore me Republikën e Sllovenisë”, ka thënë ai.

Postimi i plotë:

Kryetar i AKB-ës z.Agim Shahini u takua me Kryetaren e Asamblesë Kombëtare të Sllovenisë, z.Urshka Klakoçar Zupançiç.

Ekonomia dhe bizneset e Kosovës e kanë model biznesin e Sllovenisë, kosovarët e mirëpresin bashkëpunimi me bizneset e vendit tuaj, kemi bashkëpunimi të hapur dhe korrekt në të gjitha fushat jetësore me Republikën e Sllovenisë tha Shahini.

Z.Zupançiç falenderoj biznese dhe konsumatoret e Kosovës qe bashkëpunojnë me bizneset e Sllovenisë dhe ne jemi këtu për të rritë besimin dhe garancinë se do jemi partnerë me sektorin privat nê tê mirë të zhvillimit ekonomik të dy shteteve tona.

Të ngjashme