Shkaku i fritezës me vaj, përfshihet nga zjarri një lokal në Gjakovë

Prishtinë | 18 Pri 2024 | 09:39 | Nga Ekonomia Online

Një lokal është përfshirë nga zjarri në Gjakovë si pasojnë e një friteze me vaj në kuzhinë.

Policia e Kosovës në raportin 24 orësh ka njoftuar se është dëmtuar edhe një pjesë e një lokali tjetër.

“Raportohet se si pasojë e një ferteze me vaj në kuzhinë,  është përfshirë nga zjarri një lokal, nga i cili me pas është dëmtuar edhe një pjesë e një lokali tjetër. Njësitet relevante policore kanë qenë në lokacion, dhe ekipi i zjarrfikësve ka shuar zjarrin. Përveç dëmeve materiale nuk raportohet për të lënduar. Rasti vazhdon të hetohet”, njofton policia.

Të ngjashme