Shqipëria nuk kënaq me lojë, por arrin qëllimin – mban pozitën e parë në grup

Prishtinë | 20 Nën 2023 | 22:56 | Nga Ekonomia Online

Shqipëria ka luajtur baras (0-0) ndaj Ishujve Faroe në ndeshjen e fundit të kualifikimeve për Euro 2024.

Megjithëse nuk kënaqi me lojë, dhe sidomos me rezultat ndaj një ekipi të konsideruar si më inferior, Shqipëria e arriti qëllimin.

Kombëtarja e shqiptarëve e mbyll këtë cikël kualifikues si lidere e grupit me 15 pikë të grumbulluara, po aq sa ka edhe Republika Çeke në pozitën e dytë.

Të ngjashme