Shtatë mënyra për ta kthyer miqësinë e humbur

Prishtinë | 12 Kor 2023 | 20:11 | Nga Ekonomia Online

Humbja e një miku me të cilin keni kaluar një kohë të gjatë dhe të paharrueshme, mund të jetë një gjë e vështirë.

Kjo mund të bëjë që ju të ndjeheni të dëshpëruar dhe të izoluar, shkruan boldsky.com, transmeton klankosova.tv.

Arsyet për miqësinë tuaj të prishur mund të jenë të shumta; sidoqoftë, ekzistojnë disa mënyra përmes të cilave ju mund t’i normalizoni raportet tuaja dhe të pajtoheni me mikun.

  1. Gjeni shkakun për prishjen e miqësisë
  2. Lërë egon të fluturojë nga dritarja
  3. Bëhuni ai që i pari e shtrinë dorën e pajtimit
  4. Dëgjoni atë që thotë shoku juaj
  5. Falni ose kërkoni falje
  6. Respektoni vendimin e shokut tuaj
  7. Bëni plane për të kaluar kohë së bashku
Fjalë Kryesore:

Të ngjashme