Shtetasi i huaj u gjet i vdekur dje në Vërmicë, Policia e cilëson rastin si “Vrasje e rëndë”

Prishtinë | 19 Qer 2022 | 08:37 | Nga Ekonomia Online

Mbrëmë u raportua për një person që është gjetur pa shenja jete në Vërmicë të Prizrenit. Lidhur me këtë, Policia e Kosovës ka lëshuar raport, ku rasti është cilësuar si “Vrasje e rëndë”.

Mjeku kujdestar ka konstatuar se i shtetasi i huaj ka plagë nga arma e zjarrit dhe më pas është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit.

Gjatë patrullimit, Policia në afërsi të trupir të pajetë ka gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me gjashtë fishekë, disa gëzhoja dhe një telefon.

Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar për obduksion në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“ Raportohet se në fshatin Vërmicë është hasur viktima mashkull shtetas i huaj, i cili kishte lëndime. Njësitë relevante policore dhe një ekipe e ndihmës së shpejtë kanë dalur në vendin e ngjarjes, ku mjeku përgjegjës ka konstatuar se viktima ka plagë nga arma e zjarrit dhe është dërguar për trajtim mjekësor në spitalin e Prizrenit. Policia gjatë patrullimit kanë hasur në një trup të pajetë (mashkull) ku në afërsi është gjetur dhe sekuestruar një pistoletë me gjashtë copë fishekë, disa gëzhoja dhe një telefon. Me vendim të prokurorit, trupi i pajetë i viktimës është dërguar në IML për obduksion, rasti në procedurë hetimore”, thuhet në raport.

Të ngjashme