Situata në veri – Hovenier takohet me Osmanin

Prishtinë | 29 Maj 2023 | 10:53 | Nga Hasan Hoti

Ambasadori amerikan Jeffrey Hovenier mëngjesin e së hënës i ka shkuar në zyrë presidentes Vjosa Osmani, raporton Ekonomia Online.

Kjo pasi ai e ka përfunduar takimin me kryetarin e Zubin Potokut, Izmir Zeqiri dhe kryetarin e Zveçanit, Ilir Peci, në zyrat e BE-së në Prishtinë.

Kryetari i Mitrovicës së Veriut, Erden Atiq dhe ai i Leposaviqit Lulzim Hetemi nuk kanë marrë pjesë në takimin e thirrur nga Hovenier.

Të ngjashme