Skender Hyseni deklarohet në murin e Abdixhikut për marrëveshjen, thotë se iu fshi komenti e u bllokua

Prishtinë | 19 Mar 2023 | 09:52 | Nga Ekonomia Online

Ish-ministri i Jashtëm, Skender Hyseni, thotë se është bllokuar nga profili i kreut të LDK-së Lumir Abdixhiku në Facebook, në momentin kur e ka komentuar atë në shkrimin e tij të fundit në të cilin ka konstatuar se Kurti ka bërë gabime të pariparueshme në Ohër.

Sipas Hysenit, kryeministri Kurti ka bërë gabime të pariparueshme edhe me përkrahjen që i ka dhënë Abdixhiku.

“Përkrhaja juaj e parezervë për politikat idioteske të Kurtit e Osmanit në veri të vendit gjatë dy vjetëve të kaluara, ka sjellur ‘ndëshkimin ndërkombëtar” në Ohër. Ndëshkim, të cilin, unë, megjithate e mirëpres, ngase e pakta ndërpenë katandisjen e mëtejme të vendit tonë”, shkruan Hyseni në Facebook-un e tij.

Reagimi i tij i plotë:

Lumir Abdixhiku, “lideri” i LDK-së, paska bërë një deklaratë sonte vonë, ku paska thënë që Kurti ka bërë gabime të pariparueshme në Ohër. Përtej prakatikës time, për herë të parë komentova në murin e ndokujt në FB.

Pas vetëm pak sekondash, vërejta se syri “vigjilent” i Lumirit, më kishte bllokuar dhe kishte fshirë komentin tim.. Kjo është akoma më shqetësuese!

Një lider partie nuk e ka guximin të perballet me kritikën!

Sa për dijeninë tuaj, ky ishte përafërsisht komenti im në postimin e Abdixhikut:

“Nuk e kam zakon dhe ështe hera e parë që komentoj në murin e dikujt, por ja që nuk munda të mos komentoj hipokrizinë tënde politike, Zotëri Lumir Abdixhiku. Ka kohë që kam thënë se Kurti do të bëj gabime të pariparueshme. 

Por Kurti ka bërë gabime të pariparueshme edhe me përkrahjen tuaj gjeneroze zoti Abdixhiku. Përkrhaja juaj e parezervë për politikat idioteske të Kurtit e Osmanit në veri të vendit gjatë dy vjetëve të kaluara, ka sjellur ‘ndëshshkimin ndërkombëtar” në Ohër. Ndëshkim, të cilin, unë, megjithate e mirëpres, ngase e pakta ndërpenë katandisjen e mëtejme të vendit tonë.

Ka situata politike, kur heshtja të ruanë pak kredibilitet!

Mbase edhe pak ftyrë!

Pra, mjaft me hipokrizi!”

Të ngjashme