Smoothie me tranguj për mëngjes

Prishtinë | 03 Nën 2019 | 07:25 | Nga Ekonomia Online

Smoothie të gjelbra janë ushqime të plota, të pasura me fibra.

Janë më të shijshme se sa duken, pasi në shije dominojnë frutat, ndërsa produktet e tjera të gjelbra balancojnë ëmbëlsinë e saj.

Një pije e tillë në mëngjes pastron trupin duke larguar toksinat.

Ne ju propozojmë smoothie me tranguj.

Përbërësit

1 trangull
70 g kos
30 g qumësht
1 lugë lëng limoni
Pak kripë dhe piper
4 kuba akull

Përgatitja

Të gjithë përbërësit i hedhim ne mikser dhe i përziejmë deri sa të fitohet një masë homogjene.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme