Smoothie nga boronicat dhe farat chia

Prishtinë | 18 Maj 2023 | 19:58 | Nga Ekonomia Online

Kjo smoothie është e pasur me antioksidantë dhe vitamina esenciale, proteina, fibra dhe omega-3 të shëndetshme, e përgatitur pa i shtuar sheqer.

Përbërësit:

– 2 lugë fara chia,
– 350 ml qumësht bajameje,
– 150 g boronica (bën edhe të ngrira),
– 1 lugë gjalpë/vaj kokosi,
– 1 lugë e vogël çaji vaniljeje ekstra,
– kanellë.

Përgatitja:

Farat chia qitni në një enë dhe shtoni 120 ml qumësht bajameje.

Përzieni mirë dhe lini të qëndrojnë së paku 15 minuta.

Merrni të gjithë përbërësit e tjerë dhe shtojani farave chia dhe përzieni derisa të përftoni tretje homogjene.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme