Balotelli nuk largohet nga Nice

Prishtinë | 27 Dhj 2017 | 11:03 | Nga

Presidenti i Nice, Jean-Pierre Rivere, përgënjeshtroi një largim të mundshëm të Mario Balotellit në tregun e transferimeve të janarit.

Numri një i klubit francez deklaroi se pavarësisht performancës së fundit të sulmuesit, ai nuk është në shitje.

60-vjeçari theksoi se është e pamundur që 27-vjeçari të largohet, pasi është pjesë e rëndësishme e projektit të skuadrës dhe ndihma e tij është shumë e vlefshme.

Ai tha se Balotelli dhe klubi kanë një histori dhe lidhje të bukur mes tyre, të cilën nuk ka ndërmend ta prishë.

Aktualisht Nice është në vendin e gjashtë në Ligue 1.

Këtë sezon italiani ka shënuar dhjetë gola në 12 ndeshje. /SS/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme